понеділок, 30 жовтня 2017 р.

Обласна методична сесія 10.05.2017

На базі нашої школи 10 травня пройшла обласна методична сесія "Формування ціннісних ставлень особистості у ЗНЗ району як основа для формування для щасливого особистого життя та ціннісної взаємодії із суспільством.
             Весняні барви з ароматом кави… (кавамоції)
Макс Фрай казав  що «Кава – це світло, яке можна розмішувати ложечкою», а ми сьогодні будемо використовувати каву не ради бадьорості, а заради творчості. Кавова техніка малювання в Україні тільки зароджується, але вона надзвичайно популярна у світі. Флойд Максвелл називав каву «творчою запальничкою», то ж бажаємо Вам відчути себе творчими та енергійними під час роботи.
 Кава - це не просто тонізуючий напій. Це ритуал, спосіб проведення часу, атмосфера, розмови, цікаві кавові історії. А ще, можливість усім вам зараз розкрити у собі унікальний талант кавового художника.
(Роздаємо матеріали для малювання)



Малювати за допомогою кави нескладно. Давайте спробуємо зробити мазок на папері і подивимося чи сподобався відтінок. Додаючи воду, можна зробити кавову фарбу ще більш прозорою. Коли малюнок висохне, крім отриманого шедевра вас чекатиме ще один маленький сюрприз: малюнок вийде дуже ароматний! Розпочинаємо малювати під музику.
Виставка дитячих робіт намальованих кавою.

                        Притча про чашки
Група випускників престижного вузу, успішних, що зробили чудову кар'єру, прийшли в гості до свого старого професора. Під час візиту розмова зайшла про роботу: випускники скаржилися на численні труднощі й життєві проблеми.
Запропонувавши своїм гостям каву, професор пішов на кухню і повернувся з кавником і тацею, заставленою різними чашками: порцеляновими, скляними, пластиковими, кришталевими. Одні були прості, інші дорогі.
Коли випускники розібрали чашки, професор сказав: - Зверніть увагу, що всі красиві чашки розібрали, тоді як прості і дешеві залишилися. І хоча це нормально для вас - хотіти тільки краще для себе, але це і є джерело ваших проблем та стресів. Зрозумійте, що чашка сама по собі не робить каву краще. Найчастіше вона просто дорожча, але іноді навіть приховує те, що ми п'ємо. Насправді, все, що ви хотіли, була просто кава, а не чашка. Але ви свідомо вибрали кращі чашки, а потім роздивлялися, кому яка чашка дісталася.
А тепер подумайте: життя - це кава, а робота, гроші, становище, суспільство - це чашки. Це всього лише інструменти для підтримання та змісту життя. Те, яку чашку ми маємо, не визначає і не змінює якості нашого життя. Іноді, концентруючись тільки на чашці, ми забуваємо насолодитися смаком самої кави.
Найбільш щасливі люди - це не ті, які мають все найкраще, але ті, які отримуюють все найкраще з того, що мають.
Ось так помалювали....











Соціально – психологічний театр «Магазин щастя»
Практичний психолог Бондар О.Р.
Форма проведення: соціально – психологічний театр – театральна лабораторія «Без куліс».
Творче кредо: Позитивна самореалізація – запорука психічного здоров`я.
Мета програми: сформувати суспільно-психологічний погляд на буденність, виражаючи його у вигляді певних психологічних образів, за допомогою яких соціально-психологічні ідеї, світосприймання і переживання життєвих реалій, моральні норми, життєві цінності перетворюються в особистий досвід учнів, в набутки їх характеру.
Завдання:
формування в учнів позитивного світосприйняття;
надання можливості виявити психологічний потенціал індивідуальної неповторності;
забезпечення соціально бажаної сфери самоствердження для учнів, що потребують додаткової уваги;
формування активної життєвої позиції та вміння адаптуватися в соціумі.

Обладнання: ноутбук, проектор, мультимедійна дошка, оснащення для «Магазину Щастя»
Очікувані результати:
• сформованість позитивного світогляду на буденні події життя;
• позитивна динаміка процесу формування активної життєвої позиції, мотивації на успішне майбутнє.
Соціально – психологічний театр.
Важливе значення у вихованні особистості належить інноваційним формам роботи, однією з яких є створення та діяльність соціально-психологічного театру, що активно формує суспільно-психологічний ідеал, виражаючи його у вигляді певних психологічних образів, за допомогою яких соціально-психологічні ідеї, моральні норми, життєві цінності перетворюються в особистий досвід людини, органічні набутки її характеру. Особливо вагомий виховний потенціал має театральне мистецтво, в якому життя відтворюється живою, конкретною людською дією. Сила емоційно-почуттєвого та ідейно-психологічного впливу театральної гри робить її одним із найефективніших психолого-педагогічних засобів формування ціннісних орієнтацій особистості. Тому організація в навчальному закладі соціально-психологічного театру як засобу виховання є надзвичайно актуальною.
Важливою умовою роботи театру як засобу формування ціннісних орієнтацій є знання вікових особливостей учнів, широка поінформованість стосовно соціальних, психологічних проблем молоді, уміння створити ситуацію формування соціальних, життєвих цінностей в учнів засобами соціально-психологічної театральної гри.





(Виступ психолога)
В нашому навчальному закладі було проведено анкетування учнів. 
Були отримані наступні результати:
(аналіз відповідей учнів центру на поставлені запитання)
1. Що таке щастя для вас?
- сім’я – 43% учнів
- коли близькі люди поруч – 19%
учнів
- коли рідні здорові та поряд, коли
спокійно у всіх сферах життя –
11% учнів
- гармонія людини зі світом – 12%
учнів
- щастя – це любов – 8% учнів
- коли сім’я мною пишається – 5% учнів
- коли тебе люблять, поважають,
розуміють – 2% учнів

2. Де «знаходиться» щастя?
- в душі кожної людини – 54% учнів
- в оточуючих людях – 23 % учнів
- у колі сім’ї – 21% учнів
- воно десь поруч – 2% учнів
3. Хто може про себе сказати – «Я – щаслива людина»? І чому?
- я щаслива, бо я живу, радію життю, мої рідні здорові – 52% учнів
- щаслива(-ий), бо на даний момент мені всього вистачає – 39% учнів
- не можу сказати, що я щаслива(-ий) людина – 9%

(Слова психолога) Так, щастя кожен розуміє по-своєму, адже кожен з нас — індивідуальність, що має власні інтереси та уподобання. Хочемо вам подарувати цю виставу. Вона принесла нам щастя, і ми хочемо поділитися ним з усіма вами. А якщо ви вже щасливі – просто порадійте та отримайте заряд позитивних емоцій.
Розпочнемо…
СЦЕНА 1
«Магазин Щастя»
(відео з головною героїнею, після чого вона потрапляє в «Магазин Щастя»)
Головна героїня: (Голос за кадром) Сьогодні важкий день, як і попередні… й добре, що він коли-небудь закінчиться. Йду зі школи… на душі приблизно так само, як і на небі – похмуро, сіро та мокро. Йде дрібний, нудний дощик, який логічно довершує безрадісний день. Ой, звернула на вулицю, що веде до мого будинку, виявилось, що пройти неможливо – вулиця перекрита, щосили киплять ремонтні роботи. Натягнута кольорова стрічка і табличка: «Виходу немає». Хоча, власне, і входу теж не спостерігалося. Залишається лише вибрати – наліво або направо. Я пішла біля школи.
Ніколи я ще не ходила такою дорогою. І тому ніколи не бачила цього магазинчика. Він розташований на першому поверсі житлового будинку, а назва його відразу вражає уяву: він називається «Магазин Щастя».
«Цікаво, що може продаватися в такому магазині?». В цей час дощик бризнув сильніше, тому я з полегшенням вскочила у магазинчик.
СЦЕНА 2
(Думки вголос. Марія) «Чесно кажучи, я здивована. Магазинчик якийсь дивний і більш за все нагадує склад, повний різного непотребу». Між стелажами й прилавками, розглядаючи різний товар, ходять покупці. І панує якесь радісне пожвавлення.
Марія: - Пробачте, а що тут продають?
Дар’я: - Як що?  – Що написане, то і продають. Щастя! Щастя!
Марія: - А…в якому вигляді?
Дар’я: - А в якому вибереш! Метрами, кілограмами і поштучно!  Та ти не сумнівайся, товар якісний! Я тут постійний покупець. Тобі сподобається!

СЦЕНА 3
Марія: – У вас на бейджиках написано – «Продавці Щастя»? –
Денис: - Так !
Юлія: – Ви у нас, я дивлюся, вперше?
Марія: - А ви пам'ятаєте всіх покупців в обличчя?
Юлія: - Звичайно! Адже вирішивши одного дня бути щасливим, людина зазвичай стає нашим постійним покупцем.
Марія: - А що у ваших товарах такого.. особливо щасливого?.
Денис: - Ми зовсім вас заговорили! Дозвольте провести для вас невелику екскурсію і показати, так би мовити, товар в асортименті.
СЦЕНА 4
Олена: - Зверніть увагу! Чарівні калейдоскопи! Додають яскравість життя! Постійна зміна вражень, феєрія фарб, безліч всіляких комбінацій!
Марія: - Але це ж просто іграшка!
Олена :  А ви вважаєте, що життя – серйозна штука?
Марія: - Ще яка серйозна!  Якби дорослим можна було грати, як дітям…
Олена - Так грайте!  – Хто ж вам, може заборонити?
Марія: - Ну, у мене обов’язки, навчання. І таке інше… .
Олена: - А ви грайте! І коли нудно або сумно – приділіть йому хвилинку часу. І побачите, як життя заграє яскравими фарбами.
Марія: - Я подумаю.
СЦЕНА 5
Денис: - Тоді продовжимо!  Я продемонструю вам у дії пристрій для запуску мильних бульбашок. Погляньте! Погляньте! Які вони різні! І як вони лопаються!
(За прилавком продавець мильних бульбашок – Ольга)
Марія: - І що?
Денис: - Та як же «ну і що»? . Всі ваші проблеми лопаються як мильні бульбашки. Легко! Красиво! Радісно!
Марія: - Якби в житті вони так легко лопалися.
Ольга: - Більшість наших проблем сильно роздуті. Точнісінько так як ці бульбашки. Навчіться ставитись до проблеми, як до мильної бульбашки – поглянете на неї, помилуйтеся її переливами, формою, розміром – і дозвольте їй лопнути! Ось так! (випустила ще серію веселкових бульбашок)
Всім проблемам, які існують в нашому житті ми надаємо виключно важливого місця, а згадайте, як в дитинстві ми помічали лише позитивні моменти, лише радість оточувала нас і навіть наш сміх був найвідвертішим та щирим.
Думки вголос. Марія: «Ні, ці продавці говорили дивні речі. Але чомусь мені хочеться їм вірити! Є в них щось таке переконливе».
Марія: - Ну добре, можливо, в цьому щось є! Але повірити в те, що калейдоскоп і мильні бульбашки – і є щастя, я не можу.
Юлія: Запрошую Вас до неперевершеного відділу майбутнього. Ось послухайте.
Продавець насіння(Галина): - Хочу розказати вам притчу:
«Одній жінці наснився сон, що за прилавком магазину замість продавця стояв відомий мудрець. – Як приємно Вас бачити! – Так, це я, – відповів мудрець. – А що у Вас можна купити? – Все, – була відповідь. – Тоді, мені б хотілось купити здоров’я, щастя, любов, успіх, та багато грошей! Мудрець посміхнувся, й пішов за замовленим товаром. Через деякий час Він повернувся з невеликою картонною коробкою. – Це все?! - зойкнула жінка. – Так, – відповів спокійно мудрець. – А Ви не знали, що у мене продається тільки насіння? Адже, все що ми маємо в нашому житті, ми створюємо і ростимо самі. Це вам подарунок»
Марія: - Тобто, «що посієш, те й пожнеш».
Галина: - Ми з радістю хочемо поділитись з нашими глядачами насінням щастя! Бажаємо Вам всім гарного врожаю!
(Роздає мішечки з насінням в подарунок всім присутнім)
СЦЕНА 8
Денис: - Ви вже зрозуміли суть нашого товару!  Але це ще не все! Йдемо далі, йдемо! Я хочу показати вам нашу новинку! Велика Книга Щастя! Тільки що отримали!
(У книжковому відділі було багато всього, але Денис відразу поклав в руки дівчини симпатичний том в яскравій обкладинці. Відвідувачка розкрила його – і дуже здивувалася)
 Марія (думки вголос): «Тут нічого нема! Тобто майже нічого: нагорі сторінки написано: «Сьогодні був найщасливіший день в моєму житті!!!», а внизу сторінки – «А завтра буде ще кращий!». А сама сторінка чиста, як зошит для першокласника».
 Марія: «Вся книга така».
Денис: - Ну як вам?
Марія: - Але тут же нічого не написано!
Денис: - Ну звичайно!  В цьому і суть! Ви писатимете її самі.
Марія: - Як сама? Але ж я не письменниця!
Юлія: - Кожен наш день наповнений різними подіями, і одні нам подобаються, а інші – ні. Як не дивно, ми чомусь запам'ятовуємо саме «погані» події, а гарні - ні, тому що вони нам здаються як такі, що існують завжди в нашому житті. В результаті наше щастя дуже затьмарене! Ви зі мною згодні?
Марія: - Так, справді! Інколи яка-небудь дрібниця може зіпсувати цілий день.
Денис: - Велика Книга Щастя пропонує піти прямо протилежним шляхом! Записувати в неї можна лише щасливі події. Не менше п'яти за день! Більше – можна, менше – ні.
Марія: - Та де ж я наберу стільки щасливих подій за день?.
Юлія: - А ось дозвольте не погодитися, насправді це легко, ви просто ще не пробували. Звичайно, в перші дні доведеться перебудовувати своє мислення на нову хвилю. Але ви швидко увійдете до смаку, адже це так приємно! Ви спробуйте, спробуйте прямо зараз! Що сьогодні у вас було щасливого?
Марія: - Я не знаю…якийсь важкий був день.
Денис: - Ви сьогодні отримали двійку ?
Марія: - Ні, що ви, я гарно навчаюся.
Денис: - Ну ось, вже щастя! Так і запишемо.
Записує Юлія – 1. Отримала гарну оцінку.
Денис: – Ви сьогодні що-небудь втрачали?
Марія: - Так, загубила гаманець, але потім знайшла серед зошитів.
Юлія: - О, так це ж щастя! Адже правда?  
Марія: - Правда!  Щастя, що він знайшовся.
Записує Юлія – 2. Нічого не втратила за день.
Юлія: - Ну, тепер самі, у вас вже виходить.
Марія:: - Ну…сьогодні песика смішного бачила. Такий лохматий-лохматий, і в платтячку! Як в цирку. І хазяйка в нього така ж! Вони схожі!
Денис: - Ну ось! Чудово!
Записує Юлія – 3. Весела зустріч з песиком.
Марія: - А ще я сьогодні  оформила презентацію.
Записує Юлія – 4. Презентація готова!
 Денис: - Це – чотири. Залишився п'ятий епізод. Отже?
Марія: - Так, що ж було потім? Потім був дощ. І я йшла додому, а там дорогу ремонтують. І я пішла в обхід. Так! Потім я зайшла у ваш дивний магазинчик! Запишіть!
Юлія: - Охоче! Я задоволена тим, що ви визнали можливим включити це в список щасливих подій. Отже, п'ять епізодів записано! Ваша Велика Книга Щастя вже пишеться!
Записує Юлія – 5. Відкрила для себе «Магазин Щастя».
Марія: - І так щодня? А коли закінчаться сторінки?
Денис: - На той час ваш розум вже звикне фіксувати щасливі події автоматично, і не по п'ять подій за день, а значно більше. І ваше життя буде просто-таки наповнене щастям!
Пропоную всім присутнім приєднатися до нас в написанні Великої Книги Щастя.
- Які у вас щасливі події трапились сьогодні за день?
- Що у вас сьогодні відбулося позитивного?
Марія: - Дуже дякую! Мабуть, я куплю цю Книгу.
Денис: - Прийміть її в дарунок від нашого магазина. Ми завжди даруємо що-небудь новому покупцеві.
Марія: - Яке щастя! Дякую вам!
Юлія: - Ну, ось вже і шостий пункт у вашому сьогоднішньому Щасті.
Записує Марія – 6. Велика Книга Щастя!
Марія: - Так, зрозуміло! І ще я придбаю пристрій для лопання проблем і калейдоскоп для збільшення яскравості життя! Це сім і вісім!  
Записує Марія – 7. Калейдоскоп.
Записує Марія – 8. Мильні бульбашки.
Денис: - Я дуже радий! Вам спакувати у фірмовий пакет?
Марія: - Так, будь ласка.
 Психолог : Шановні глядачі, фіксуйте щасливі події кожного дня, пишіть свою Книгу Щастя.
Марія: - Дякую вам! Я обов’язково зайду до вас іще не один раз.
Денис: - Ми завжди раді постійним покупцям!
(Продавці провели Марію до виходу. На дверях була велика красива табличка: «Вихід є!»)
Марія: - О, яка табличка!
Денис: - У нас такі таблички на всіх дверях.  Щоб не забувати, що вихід є завжди! Дякуємо за покупки. Приходьте до нас ще.
Марія: - До вас, напевно, приходять всі мешканці нашого міста? .
Юлія: - На жаль, ні! Як не дивно, всі говорять, що хочуть бути щасливими, але далеко не кожен прагне хоч щось для цього зробити. Але ми працюємо над цим! Удосконалюємо асортимент, упаковку, рекламу. Отже, ви завжди знайдете для себе щось нове і цікаве. До побачення! І щастя вам!!!


Подарунки на згадку для учасників сесії від "Магазину щастя" 





Немає коментарів:

Дописати коментар